Розпочалася Всеукраїнська літня школа «Голодомор: знати, щоб бути»

22 Червня 2021

21 червня 2021 року розпочалася Всеукраїнська онлайн-школа з вивчення Голодомору.

Мета школи — привернути увагу до теми Голодомору-геноциду 1932–1933 рр., заохотити молодь вивчати і досліджувати історію України; створити у публічному просторі дослідницьке середовище, що допоможе звільнити українське суспільство від постгеноцидного синдрому.

До роботи у літній школі залучені провідні фахівці з тематики Голодомору- геноциду, які забезпечать змістовний курс та прикладний аспект (інтерактивні лекції, відеоекскурсії, обговорення, дискусії, вправи по роботі із джерелами, онлайн-ігри тощо).

Онлайн зустріч відкрила відео-екскурсія Національним музеєм Голодомору-геноциду та спілкування із завідувачкою освітньо-екскурсійного відділу Музею Яною Городняк. Учасники школи дізналися про причини і механізми Голодомору, а також про вшанування вбитих голодом в 1932–1933 роках, побачили експонати та меморіальні об’єкти Музею.

Друга частина занять відбулася у форматі відеоконференції через платформу Zoom. У вступній  лекції-презентації «Голодомор — геноцид української нації»,  лекторка Ірина Батирєва висвітлила питання геноциду української нації, розповіла про організаторів та виконавців злочину, охарактеризувала етапи знищення російським комуністичним тоталітарним режимом української інтелігенції, Церкви, українського селянства.

Робота школи триватиме протягом поточного тижня до 25 червня 2021 року.

З детальним переліком лекцій можна ознайомитися за посиланням.