Співпраця Музею Голодомору з Федеральним фондом з вивчення комуністичної диктатури у Східній Німеччині

8 Грудня 2022

Федеральний фонд з вивчення комуністичної диктатури у Східній Німеччині, одним із головних завдань якого є збереження пам’яті про злочини комуністичних диктатур, подякував Музею Голодомору за співпрацю та допомогу в створенні інформаційних матеріалів про Голодомор.

Зокрема, Фонд розмістив на своєму сайті інформацію про пам’ятники жертвам Голодомору, де використано світлини, надані нашим Музеєм. “Тут ми зібрали добірку місць пам’яті про Голодомор. Окремо хочеться подякувати Музею Голодомору в Києві за співпрацю у фотодослідженні”, — йдеться на сайті Федерального фонду.

Також у статті доктора Ронні Хайденрайха (Ronny Heidenreich) Erinnerungszeichen an den Holodomor in der Ukraine, яку Фонд підготував до Дня пам’яті жертв голодоморів, використані фото, надані Музеєм Голодомору.

“Великий голод в Україні 1932/33 років, відомий як Голодомор, є одним із найбільших злочинів ХХ століття. За два роки мільйони людей були свідомо й навмисно заморені голодом. Лише після розпаду Радянського Союзу цей злочин вдалося дослідити та публічно обговорити”, — йдеться на сайті Федерального фонду. У своїх матеріалах Фонд представив 342 місця в Україні, які нагадують про Голодомор. Така велика кількість меморіалів, що представлені практично в усіх куточках країни, на думку експертів фонду, дає уявлення про масштаби катастрофи.

Інформація про Голодомор в Україні в 1932-1933 роках представлена на сайті Федерального фонду з вивчення комуністичної диктатури у Східній Німеччині окремим розділом, як одного з найбільших злочинів комуністичного режиму.