Співробітники КДБ (КГБ) СРСР покладають квіти до пам’ятника жертвам Голодомору. Нові унікальні фото з Фондів Музею Голодомору

9 Травня 2023

Фондова колекція є невід’ємною частиною нашого Музею. За роки роботи вона поповнилася унікальними артефактами, і, зокрема, фотографіями часів Голодомору.

Так, на минулому тижні інформаційно-видавничий відділ Музею оновив ту частину світлин, що публікується нашим закладом у відкритому доступі. Вперше опубліковані 17 фотознімків періоду 1933 року, які були знайдені як «фото на склі», та відцифровані.

Крім того, вперше публікуються фото з відкриття одного з перших (імовірно – найпершого) пам’ятника жертвам Голодомору – меморіальної стели в селі Заруддя Кременчуцького району на Полтавщині. Відкриття та поминальна панахида відбулися ще за часів радянської влади, а саме – 22 квітня 1990 року.

На фото ви бачите унікальний кадр: співробітники КДБ (КГБ) покладають квіти до меморіалу жертвам Голодомору. Через рік Україна отримає свою незалежність, але, на жаль, попереду – ще довгий шлях до вивчення Голодомору та визнання його геноцидом.

Посилання на розділ нашого сайту, де опубліковані інші нові світлини з Фондів Музею.