У Бахмачі презентували фільм «Я про них пам’ятатиму…»

5 Грудня 2019

У місті Бахмач (Чернігівська область) у приміщенні школи № 5 презентували фільм про Голодомор «Я про них пам’ятатиму…» .

Про концепцію та створення фільму розповіли завідувач інформаційно-видавничого відділу музею Юлія Коцур  та історик, журналіст та співавтор фільму Ростислав Мартинюк. Презентацію відвідали учителі історії із понад 20 шкіл Бахмацького району та учні-старшокласники. Захід був організований за підтримки голови районного відділу освіти Лариси Журби та директора школи № 5 Ірини Онищенко.

У стрічці «Я про них пам’ятатиму…» через запитання 11-річного Юрка до батька розповідається історія Голодомору та її досі невідомі факти. Головний герой є онуком Михайла Іллєнка, автора сценарію фільму «Толока», що, своєю чергою, охоплює 14 важливих фрагментів історії України, серед яких і тема Голодомору.

Прийшовши до кінотеатру на допрем’єрний перегляд фільму, хлопчик ставить низку запитань про геноцид українського народу, які він обговорює з татом: «Чому люди помирали?», «Чому стався Голодомор?», «Що таке геноцид?», «Хто винен?». У фільмі детально розглядаються механізми вчинення злочину: «закон про 5 колосків», хлібозаготівельна кампанія, «чорні дошки», паспортна система, заборона виїзду. Науковими консультантами фільму стали провідні дослідники — Олеся СтасюкРоман СербинВолодимир СергійчукВасиль МарочкоФедір Турченко, Інна Шугальова, Мирослава Антонович, Андрій Кісь. Фільм вироблено компанією «Євразія-Медіа».