У Дніпрі презентували виставку про масовий голод 1946 – 1947 років

29 Травня 2019

Із 29 травня в 9 залі Дніпропетровського національний історичного музею імені Яворницького відкрита фотодокументальна виставка «Масовий голод 1946-1947 рр. в Радянській Україні», розроблена Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору».

Факт повоєнного голоду довгий час ігнорувався та замовчувався комуністичним керівництвом, аж до розпаду СРСР. Щодо цієї трагедії використовувались поняття «роки повоєнної розрухи», «тимчасово важкого життя населення СРСР».

Із здобуттям Україною незалежності, помітними стали зміни у сприйнятті та висвітленні подій 1946-1947 рр. Відбулось розсекречення низки таємних документів, що об’єктивно довели присутність голоду на теренах України, реалістично показали становище українців у цей період і викрили винуватців тих важких часів.

Виставка розкриває причини післявоєнного голоду в Україні, показує життя різних верств населення у ці роки та наслідки катастрофи. Особливу увагу виставки приділено ролі керівництва СРСР і УРСР в призведені громадян до голодної смерті.