У Дніпрі створили Музей спротиву Голодомору

20 Лютого 2020

У Дніпрі створили окремий тематичний Музей спротиву Голодомору. Дякуємо громадській активістці та голові громадської ради Дніпровської міської ради Лілії Богачевій за ініаттиву його створення та тривалу послідовну працю. Національний музей Голодомору-геноциду  підтримує її кандидатуру на посаду директора музею у Дніпрі!

Навесні 2019 року Лілія Богачева ініціювала звернення до керівництва Дніпропетровської області щодо необхідності створення Музею пам’яті жертв Голодомору. 

7 травня 2019 року ця ініціатива  отримала підтримку на Загальних зборах Громадської ради при Дніпровській міській раді. 13 листопада 2019 р.  на круглому столі «Голодомор: питання формування національної пам’яті серед населення Дніпропетровської області», ініційованого Національним музеєм Голодомору-геноциду та Інститутом дослідження Голодомору,  відбулося обговорення концепції експозиції та  подальших кроків в процесі створення окремого тематичного музею пам’яті жертв Голодомору на території Дніпропетровської області. Нагадаємо, директорка Музею Голодомору Олеся Стасюк запропонувала створити саме музей спротиву Голодомору, оскільки Дніпропетровщина була одним із найбільших центрів антибільшовицького повстанського руху напередодні та в роки Голодомору.

Попередньо у музеї планується створити три експозиції: перша присвячена історичним подіям, які передували Голодомору, друга – безпосередньо геноциду в Україні та у Дніпропетровській області, третя – життю українців після того періоду. Зі створенням експозицій Дніпру допомагатимуть працівники та науковці Національного музею Голодомору-геноциду та Інституту дослідження Голодомору.

У Музеї спротиву Голодомору затвердили статут, за яким заклад має на меті вшанування й увічнення пам’яті жертв Голодомору, здійснення історичних наукових досліджень, збирання предметів, поширення правдивої інформації про Голодомор в Україні та світі.

З приміщенням для музею поки не визначились.

Національний музей Голодомору-геноциду підтримує ініціативу та всіляко сприятиме становленню та розвитку Музею спротиву Голодомору у Дніпрі. У соціокультурному ландшафті міста Дніпро такий музей вкрай необхідний, адже Дніпровський регіон один із тих, які найбільше постраждали від Голодомору 1932-1933 років.

На державному рівні Голодомор визнано геноцидом в Україні у 2006 році. 17 країн у світі офіційно визнали Голодомор в Україні геноцидом українського народу, ще ряд країн в офіційних зверненнях засудили Голодомор як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом. Тому надважливе завдання сьогодні в умовах російсько-української війни, щоб якнайбільше українців дізналися про злочин  Голодомору-геноциду, та усвідомили необхідність збереження власної державності аби запобігти подібному злочину у майбутньому.