У Києві презентували новий документальний фільм про Голодомор

25 Листопада 2021

25 листопада 2021 року у кінотеатрі «Жовтень» презентували новий документальний фільм про Голодомор «10.5». Показ відбувся у межах офіційних всеукраїнських заходів за підтримки Національного музею Голодомору-геноциду та Міжнародної асоціації дослідників Голодомору-геноциду.

Перед прем’єрним показом із вступним словом виступили авторка фільму Андріана Біла та режисер Станіслав Литвинов. Творці стрічки наголосили на важливості висвітлення історії особливо тяжкого злочину Голодомору-геноциду. Також до глядачів звернувся Митрополит Православної Церкви України Олександр (Драбинко), який поділився родинною історією Голодомору і наголосив на важливості вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Документальний фільм «10.5» розкриває нові факти і небачені масштаби геноциду, скоєного комуністичним тоталітарним режимом у 1932–1933 роках проти української нації. Метою цього злочину була ліквідація національно-визвольного руху, нищення української нації та недопущення відновлення Української Держави.

У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим знищив 10 млн 500 тисяч українців, з них 4 млн українських дітей. Ці цифри були встановлені судовою історико-криміналістичною експертизою щодо Голодомору-геноциду.

Авторка фільму – Андріана Біла, режисер – Станіслав Литвинов, оператори – Михайло Шелест, Олег Сологуб, музику написав відомий український композитор, бандурист Ярослав Джусь. Участь у зйомках «10.5» взяли як свідки Голодомору з різних частин України, так і провідні експерти з теми – історики, психіатри, лінгвісти.

Після показу автори фільму анонсували його покази в Посольствах та Консульствах України і створення англійськомовної версії фільму для ширшого охоплення аудиторії у всьому світі. Від імені експертів, які брали участь у науковому консультуванні зйомок, виступив Василь Марочко доктор історичних наук, головний науковий співробітник Інституту історії України НАН України. Композитор Ярослав Джусь акцентував увагу на особливій емоційній складовій фільму. За ініціативи Митрополита Олександра (Драбинка) усі присутні на прем’єрі вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.