У Києві відбулася конференція до 87-х роковин Голодомору-геноциду

20 Листопада 2020

Напередодні 87-роковин Голодомору-геноциду відбулася традиційна щорічна IV Міжнародна науково-практична конференція «Міждисциплінарні підходи у дослідженні Голодомору-геноциду», організована Національним музеєм Голодомору-геноциду та Інститутом дослідження Голодомору.

Участь в онлайн-заході взяли провідні українські та закордонні дослідники.

Метою проведення конференції став міждисциплінарний обмін результатами досліджень з тематики Голодомору-геноциду науковців у галузі історії, політології, права, медицини, статистики, соціології, криміналістики, педагогіки, антропології, історичної демографії, соціальної психології, історичної географії тощо.

Як відзначила на відкритті директорка Інституту дослідження Голодомору, докторка історичних наук Світлана Маркова: «Така співпраця сприятиме появі фундаментальних досліджень українських і західних вчених, оновленню понятійно-категоріального апарату, кореляції власних дослідницьких практик науковців із сучасними уявленнями про методологію та наукові методи».

На першому пленарному онлайн-засіданні свої наукові доповіді представили такі відомі дослідники: Володимир Василенко, Володимир Сергійчук, Іван Патриляк, Роман Теслюк, Андрій Козицький, Анатолій Філінюк, Світлана Маркова та інші.

Модерувала Світлана Маркова.

Переглянути відеозапис

Участь у другій частині конференції взяли Лариса Засєкіна, Ганна Скорейко, Вікторія Шупер, Ярослав Пірог, Надія Гончаренко та інші.

Модерувала Інна Шугальова, кандидатка історичних наук, завідувачка відділу історичних досліджень Голодомору-геноциду Інституту дослідження Голодомору

Переглянути відеозапис

На завершенні виступили Дмитро Білий, Роман Сербин, Іван Романюк, Наталя Романець, Гледіс Анхеліка Васкес Зарате, Олександр Нікілєв, Андрій Матвєєв, Наталя Франків, Ольга Янюк та інші.

Модерував розмову Дмитро Білий.

Переглянути відеозапис

У ході конференції учасники обговорили такі теми:

– Міждисциплінарні підходи в дослідженнях Голодомору-геноциду.

– Соціально-економічні, суспільно-політичні, правові, демографічні, морально-психологічні складові та пролонговані наслідки Голодомору-геноциду 1932–1933 рр. в Україні.

– Конвергенція результатів досліджень з тематики Голодомору-геноциду науковців у галузі історії, політології, права, медицини, статистики, соціології, криміналістики, педагогіки, антропології, історичної демографії, соціальної психології, історичної географії.

– Пам’ять про Голодомор: наукові дослідження, інструменталізація у політиці, праві, історії, демографії.

– Усна історія: повсякдення українців у роки Голодомору-геноциду.

Матеріали конференції будуть опубліковані в окремому збірнику.

Організатори конференції:

– Національний музей Голодомору-геноциду

– Інститут дослідження Голодомору

– Київський національний університет імені Тараса Шевченка

– Фундація українського Голодомору-Геноциду (Чикаго, США)

– Київський університет імені Бориса Грінченка

– Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка (кафедра історії України)

– Запорізький національний університет

– Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

– Хмельницький торговельно-економічний коледж

– Київського національного торговельно-економічного університету

– Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти