У Меморіалі жертв Голодомору відбулися зйомки фільму про питання мови в Україні

10 Червня 2019

11 червня у Залі пам’яті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» відбулися зйомки для документального фільму про питання мови в Україні. Його автор – Луї Переа (Luis Perea) – викладач прикладної лінгвістики та англійської мови за програмою English Language Fellow. Зараз він працює в Миколаївському національному університеті імені В.О. Сухомлинського. 

 

У майбутньому фільмі буде йтися про історію двомовності в Україні, а також про політику русифікації, що тісно пов’язана з Голодомором-геноцидом. Луї Переа дізнався про Голодомор, вже приїхавши в Україну, і такий вияв сталінського терору його шокував. Для того, аби більше людей дізналися про геноцид українців, режисер і вирішив включити інформацію про Голодомор 1932–1933 рр. до своєї стрічки. 

 

Луї Переа разом із своїми студентами записав інтерв’ю у декількох областях України і прийшов до висновку, що знищення української мови було однією зі складових геноциду проти українців (разом зі знищенням селянства, церкви та інтелігенції). Голодомор призвів до зменшення частки українського та україномовного населення УСРР і, відтак, поширення російської мови.