У Міннесоті вшанували пам’ять жертв Голодомору

9 Грудня 2022

У середу, 30 листопада, члени української громади Міннесоти відзначили скорботну дату — 90-ті роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років та вшанували пам’ять загиблих від голоду українців. Під час заходу присутні змогли ознайомитися з виставкою «Незасуджений геноцид українців повторюється», підготований Музеєм Голодомору. Про це повідомляє на своїй сторінці фейсбук-спільнота «Українці в Міннесоті» Ukrainians in Minnesota — Stand With Ukraine MN.

Священники Української греко-католицької церкви Іван Шкумбатюк (Ivan Shkumbatyuk) та Мирон Коростиль (Myron Korostil) провели службу.

Також на захід завітав спеціальний гість Джо Еггерс (Joe Eggers), тимчасовий директор Центру вивчення Голокосту та геноциду Університету Міннесоти.

Всіх гостей зворушила розповідь Стефана Івашкевича (Stefan Iwaskewycz) про його бабусю, яка пережила Голодомор в дитинстві. Попри всі труднощі, вона вижила, щоб поділитися своєю правдою про той руйнівний час.

Під час заходу прозвучали гімн України та гімн Сполучених Штатів Америки, а також пісні «Пливе Кача» та «Свіча» у виконанні місцевих хорів.

Фото – спільнота «Українці в Міннесоті».