У Павлоградському історико-краєзнавчому музеї відкрилася фотовиставка «Голодна симфонія»

7 Жовтня 2019

2 жовтня 2019 р. в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї відкрилась фотовиставка «Голодна симфонія» передана на тимчасове експонування нашим музеєм.

Виставка була створена в 2015 році поетесою, музикантом Лілею Перегудою та фотографом Ксенією Пілявською.

“Тема Голодомору зачепила мене ще в школі попри нудне викладання та суперечки і спекуляції. Переїхавши з Криму до Києва, де ці події відбувалися безпосередньо, я вже зрозуміла, що нікуди від цього не подінуся вже, аж поки не перероблю свої відчуття на творчість.

…я вирішила, що саме час показати страшні речі такими, якими вони стали – буденними. Вони ось тут, у нашому дворі, на телефонному дроті, за стінами й вікнами. Так з’явився образ цієї голодної жінки, яка одночасно є й самою смертю. Біля неї немає ані дітей, ані тварин, ані жодної іншої людини – вона остання. Вона не шокує виснаженістю, голими кістками чи людожерством – вона лякає тим, що в неї ще є сили прийти за тобою, бо минуле таке близьке й реальне.

Вона йде і за тими, хто забув, сховався за теплими мурами, і за тими, хто насміхається над пам’яттю предків, за поетами, за звичайними людьми – і все розставить по місцях.

В ній є відлуння голосів тих жертв, наче вони посилають її, безсмертну і невтомну, прийти й нагадати живим, що було колись. Можна сказати, що ця жінка – це Пам’ять», – наголошує Ліла Перегуда.

З виставкою можна ознайомитися до 25 жовтня 2019 року.