Українці в Італії: поширення правди про Голодомор-геноцид

29 Січня 2021

28 січня Музей Голодомору відвідала Оксана Библів, голова Асоціації соціальної підтримки «Українці Ірпіньї», голова української вечірньої школи «Корені» (м. Авелліно, Італія). Асоціація співпрацює з Музеєм та поширює інформацію про геноцид українського народу серед італійців. 

2013 року ця організація започаткувала проєкт «Пам’ятаймо про геноцид», який передбачав проведення конференцій, семінарів, тематичних виставок про історію Голодомору-геноциду італійською мовою. 

 

 

В рамках проєкту у співпраці з Посольством України в Італії в 2019 р. було надруковано брошуру «Голодомор — хроніка та історія Геноциду» (1932-1933 Holodomor – cronaca e storia di un genocidio) — перше видання про історію Голодомору, створене італійськими істориками.

 

 

Співпраця Музею та Асоціації почалася 2019 року. На волонтерських засадах Оксана Библів переклала текст екскурсії італійською мовою в рамках проєкту «Аудіогід для кожного», завдяки якому Музей «заговорив» 33 мовами. Також вона запросила до співпраці відомого італійського актора, режисера, викладача театрального мистецтва Сальваторе Мацца. Він зробив начитку тексту в студії звукозапису за кордоном. Сальваторе Мацца є учасником проєкту «Пам’ятаймо про геноцид» громадської організації «Українці Ірпіньї». 

Оксана Библів, голова Асоціації соціальної підтримки «Українці Ірпіньї» та Лариса Артеменко, кураторка проєкту "Аудіогід для кожного"

 

 

В 2020 році в рамках освітньо-патріотичного проєкту «Боротьба за свідомість» Музей передав книги для учнів Школи української мови і культури «Корені» (м. Авелліно, Італія).