Незрячі відвідувачі спускаються сходами, використовуючи тростини

В дії: перше тестування адаптованої екскурсії для незрячих в Музеї Голодомору

11 Вересня 2020

5 вересня команда проєкту «Дотик на пам’ять» провела перше тестування адаптованої оглядової екскурсії для незрячих.

Завдяки проєкту «Дотик на пам’ять» незрячі відвідувачі нашого музею вперше зможуть «побачити» архівні фото, зроблені у 1932-33 роках, прослухати унікальні свідчення очевидців Голодомору, ознайомитись з архівними документами та дослідити територію музею.

Гості нашої першої адаптованої екскурсії – Тетяна, Руслан, Ярослав та Ольга – погодилися допомогти нам, а заразом дізнатися більше про історію Голодомору та ознайомитись із експозицією музею, яку ми доповнили аудіо- та тактильними елементами. Завдяки нашим небайдужим тестувальникам та набутому досвіду ми вдосконалимо екскурсію, яка по-справжньому зацікавить тематикою музею відвідувачів із порушеннями зору.

Наші волонтери пройшли екскурсійним маршрутом, отримуючи нові знання та водночас навчаючи нас. Гості задоволені результатом, а ми знаємо, яким шляхом рухатися далі. Вже наступної суботи тестові екскурсії продовжаться. Цього разу ми проведемо для групи незрячих відвідувачів адаптоване заняття «Погляд в історію крізь фото».

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.