В музеї Голодомору відкрили виставку про трансформацію свят українців радянською владою

24 Листопада 2017

22 листопада 2017 року у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» було презентовано виставку «РОЗІРВАНЕ КОЛО», яка через зміни в календарі впродовж буремного ХХ-го століття показує злами в житті українців.

Виставку представили: генеральний директор Меморіалу – Олеся Стасюк, куратор виставки Ганна Сокиріна та заступник директора з наукової роботи Музею книги і друкарства України Людмила Хауха.

Розглядаючи календарі, якими користувались українці протягом ХХ ст., ми можемо спостерігати за тим, як змінювалось їхнє життя. Як рік за роком, українську націю перетворювали на радянську, українські традиційні свята заміняли чужими радянськими.

На цих новостворених святах виросло не одне покоління українців, які сьогодні тримаються за них як за власні, не знаючи їх суті та використовуючи переважно як додатковий вихідний день.

Наша мета – закликати наших відвідувачів замислитись над тим, що? і як? ми святкуємо сьогодні. Закликати вивчати власну історію та робити власні висновки.

Матеріали для виставки «Розірване коло» надані Музеєм книги і друкарства України, Національною історичною бібліотекою України, Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Г.С.Пшеничного, Інститутом мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України, Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара», Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України та Державним архівом Вінницької області.

Виставка відкрита для відвідування щодня з 10:00 до 18:00 та експонуватиметься до 20 лютого 2018 року.