В музеї відкрилась нова документальна виставка про замовчування та заперечення Голодомору

7 Березня 2019

Виставка архівних документів (копій) про замовчування та заперечення радянською владою Голодомору розкриває для відвідувача техніки маніпуляції суспільною думкою, створення викривленого «висвітлення» подій. Показує заходи, які вживала радянська влада, щоб стерти пам’ять про Голодомор і жертв злочину. Все це в комплексі мало вплив на невтручання Заходу в ситуацію, що призвело до вбивства понад 7 мільйонів українців у вакуумі мовчання.

Виставка складається з 39 документів, серед яких: розпорядчі документи, зведення, витяги з кримінальних справ, акти реєстрації смертей, радянські та закордонні газети, листи, спогади, фото.

Також в рамках виставки відвідувачу пропонується переглянути документальний фільм виробництва «Радіо Свобода» – «Голодомор. Світ знав, але мовчав» (2018, хронометраж 23 хв.). У ньому йдеться про поширення інформації про масову смертність в Україні в 1932-1933 роках, що йшло врозріз офіційним запереченням, та про рішення урядів і парламентів західних держав «не помітити голод».

Тема інформаційної пропаганди та маніпуляцій особливо актуальна в контексті інформаційної атаки Російської Федерацією на Україну.

Виставка доступна у Залі пам’яті у звичному графіку до травня 2019 року.