Вандали знищили інформаційні матеріали про Голодомор

21 Листопада 2022

У Києві на зупинці громадського транспорту «Церква Спаса на Берестові», яка розташована неподалік Національного музею Голодомору-геноциду, 21 листопада невідомі знищили інформаційні матеріали про Голодомор.

Розміщений сьогодні на зупинці проєкт «Силуети пам’яті» показував паралелі між Голодомором-геноцидом та геноцидом, що його вчиняє путінський режим уже в 2022 році. Зокрема вандали зірвали плакат із таким текстом:

«Злочинець повертається на місце злочину, якщо покинув його непоміченим. Ним рухає пам’ять про вдале насильство і відчуття власної безкарності. Поразка України у війні за незалежність минулого століття виявилася поразкою всіх і кожного. Вона дала російським більшовикам змогу впроваджувати закон переможців — закон терору і геноциду непокірних українців.

Пам’ять про Голодомор — сполучна ланка пам’яті українців про нашу спільність, яку прагнуть зруйнувати. Спільнота, яка пам’ятає більше, має міцніше відчуття самостійності і переконана в праві на цю самостійність. Спираючись на право сильного, Росія продовжує свою історію. Доки ця модель не зазнає поразки, доти її дії зі знищення завойованих народів будуть виправдані російською пам’яттю, традицією, культурою. Місця прогулянок чи затишку українських міст будуть перетворені на нові місця злочину. Видимість жертв минулого виявляється в повторюваних звірствах російської війни в Україні».

На інших банерах проєкту зображені фото, які зробив австрійський інженер Александр Вінербергер, що перебував у Харкові в пік Голодомору. Ці  унікальні світлини є беззаперечним доказом Голодомору–геноциду. Також на зупинці розміщені репродукції фото з Харківщини,  зроблені у вересні 2022 року пресофіцеркою 93 ОМБр Холодний Яр Іриною Рибаковою. Ці знімки показують руйнацію та знищення, які приходять услід за російською окупацією.

Наразі поліція розслідує цей акт вандалізму.

Нагадаємо, у серпні 2020 року вандали намагалися зруйнувати скульптуру «Гірка пам’ять дитинства» на території Національного музею Голодомору-геноциду, а у жовтні 2022 року окупанти демонтували пам’ятник Голодомору у Маріуполі