Скульптура дівчинки, яка тримає в руках 5 колосків, а також справжній невеликий сніп пшениці.

Вітаємо всіх українців з головним державним святом — Днем Незалежності України!

Новини музею 23 Серпня 2020

24 серпня 1991 року стало новим етапом розвитку нашої української державності та нації. Покоління українців могли тільки мріяти про суверенну державу, проливаючи кров у боротьбі із окупантами, коли врешті у 1991 році Україна стала незалежною державою.

Голодомору не було б, якби українці у 1917–1920 роках змогли захистити власну державність. Геноцид став наслідком російсько-більшовицької військової окупації.

З 2014 року на території України триває гібридна війна з тим самим ворогом і наш народ й надалі боронить суверенітет держави, уже в ХХІ столітті. Збереження пам’яті про Голодомор є важливим питанням національної безпеки, що дозволяє консолідувати націю і не допустити подібних злочинів та втрати державності в майбутньому.

Олеся Стасюк, генеральна директорка Музею Голодомору:

«День Незалежності — це нагода для кожного українця згадати історію своєї країни, сповнену боротьби за самостійність, єдність та щасливе життя. Цінуймо те, за що боролися наші предки, пам’ятаймо усіх, хто загинув у цій боротьбі, будуймо майбутнє, в якому нам самим би хотілося жити. Вітаємо кожного українця з його святом, З Днем Незалежності!»

Бажаємо, незважаючи на труднощі та негаразди, кожному українцеві успіхів та процвітання. Тільки спільними зусиллями на благо України ми зможемо збудувати сильну європейську державу.

З повагою,

команда Музею Голодомору.