Скульптура дівчинки, яка тримає в руках 5 колосків, а також справжній невеликий сніп пшениці.

Вітаємо всіх українців з головним державним святом — Днем Незалежності України!

23 Серпня 2020

24 серпня 1991 року стало новим етапом розвитку нашої української державності та нації. Покоління українців могли тільки мріяти про суверенну державу, проливаючи кров у боротьбі із окупантами, коли врешті у 1991 році Україна стала незалежною державою.

Голодомору не було б, якби українці у 1917–1920 роках змогли захистити власну державність. Геноцид став наслідком російсько-більшовицької військової окупації.

З 2014 року на території України триває гібридна війна з тим самим ворогом і наш народ й надалі боронить суверенітет держави, уже в ХХІ столітті. Збереження пам’яті про Голодомор є важливим питанням національної безпеки, що дозволяє консолідувати націю і не допустити подібних злочинів та втрати державності в майбутньому.

Олеся Стасюк, генеральна директорка Музею Голодомору:

«День Незалежності — це нагода для кожного українця згадати історію своєї країни, сповнену боротьби за самостійність, єдність та щасливе життя. Цінуймо те, за що боролися наші предки, пам’ятаймо усіх, хто загинув у цій боротьбі, будуймо майбутнє, в якому нам самим би хотілося жити. Вітаємо кожного українця з його святом, З Днем Незалежності!»

Бажаємо, незважаючи на труднощі та негаразди, кожному українцеві успіхів та процвітання. Тільки спільними зусиллями на благо України ми зможемо збудувати сильну європейську державу.

З повагою,

команда Музею Голодомору.