Загальноєвропейський день пам’яті жертв сталінізму і нацизму: звернення Музею Голодомору до європейської спільноти

23 Серпня 2022

«В ім’я збереження пам’яті жертв масових страт і депортацій»

Парламентська Асамблея ОБСЄ прийняла 3 липня 2009 року резолюцію, в якій назвала 23 серпня Загальноєвропейським днем пам’яті жертв сталінізму і нацизму.

У цьому документі ОБСЄ закликала зайняти «спільну позицію проти всіх форм тоталітарної влади незалежно від ідеологічної основи» та засудила «героїзацію тоталітарних режимів».

Росія, як учасниця ОБСЄ, відтоді засекречувала архіви совєтського періоду, вибілювала постать Сталіна, перекручувала історію ХХ століття на догоду своїм політичним планам. Усі ці роки в РФ героїзували червону армію, перебільшуючи її роль у Другій світовій війні й замовчуючи її злочини.

Російська державна пропаганда культивувала війну під лозунгами «можемо повторити».

Російському суспільству нав’язали думку про його обраність, месіанство – мовляв, росіяни єдині на європейському континенті перемогли нацизм і можуть зробити це знову.

Зараз Кремль обрав українців на роль нацистів, яких російська армія 24 лютого 2022 року прийшла до України знищувати. Насправді ж росіяни вбивають українців, примусово депортують їх до росії, грабують і русифіковують…

Чому так сталося?

Чому совєтські символи досі не заборонені в Європі?

Чому лише 9 європейських країн визнали Голодомор геноцидом?

Отже, пам’ять має значення.

У цей пам’ятний день Музей Голодомору закликає європейську спільноту нарешті заборонити совєтську символіку й героїзацію СРСР та його вождів – Леніна й Сталіна.

1. Провести міжнародний трибунал над злочинами комуністичного тоталітарного режиму, які не мають строку давності.
  2. Заборонити російську (рашистську) символіку війни проти України.
  3. Заборонити росіянам в’їзд до країн Європи, адже вони забирають в українців значно більше, ніж візи.
  4. Бойкотувати російську культуру, яка стала нероздільною з масовими вбивствами українців в Бучі, Маріуполі та інших містах і селах України.
  5. Визнати Голодомор 1932–1933 років актом геноциду українців, вчиненим Радянським Союзом.
  6. Визнати злочини російської армії проти цивільного населення, України, вчинені від 24 лютого 2022 року, актом геноциду.