Завершився перший тиждень освітньої програми «Літо в музеї»

6 Червня 2019

Ось і минув для Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» тиждень яскравих  подій освітньої програми дитячого  дозвілля й відпочинку «Літо в музеї».

Цілий тиждень група з 12 дітей мала безліч різних заходів! Це були й рухливі ігри, серед них і давні традиційні, яких діти вперше навчилися у нашому музеї, і нові сучасні, – «Вовк і гуси», «Цепі-ковані», «Плутанка». Діти вигадали нову гру «Я-я повтори». Навчилися грати у шашки і навіть провели шашковий турнір!  Із задоволенням грали в квача, стрибали зі скакалками,  грали у різні ігри з м’ячем.

Улюбленою справою стало також слухати народні українські та авторські казки, обговорювати їх. Розпочала роботу дитяча  театральна студія!

Діти також здобули можливість вивчати англійську мову, граючи в ігри та співаючи пісеньки.

Перлиною кожного дня були майстер-класи, які долучили дітлахів до  традиційних вмінь українців. Так, діти написали писанку, навчилися майструвати  іграшкового коника, зшили м’яку іграшку-курчатко.

Особлива увага  у нашій програмі приділяється історії українського народу. Цей тематичний блок увібрав у себе найрізноманітніші форми спілкування з дітьми. Це оглядові й тематичні екскурсії музеєм Голодомору,  виготовлення свічі, як символа пам’яті усіх вбитих голодом українців, бесіди «Сім’я – родина – рід – Україна» та «Що таке книга пам’яті». Діти відвідали Національний музей  історії України у Другій світовій війні та Музей книги та друкарства України.

Невеликі домашні завдання дозволили дітям тісніше контактувати з батьками, розпитати у своїх рідних про їхнє дитинство, їхні  улюблені ігри, книги, мультфільми; про цілі покоління своїх предків, віднайти родинні історії про своїх родичів, які пережили Голодомор, намалювати Родинне дерево.

А попереду на дітей чекає ще один тиждень неймовірних пригод та незабутніх вражень від «Літа в музеї»!!!