Громадськість Черкащини закликає до гідного вшанування 85-х роковини Голодомору-геноциду

25 Жовтня 2018

Громадський комітет «Вшануємо пам`ять жертв Голодомору» до якого входять історики та громадські діячі Черкащини оприлюднив звернення до представників влади, громадських організацій, жителів Черкаської області з приводу відзначення 85-х роковин Голодомору, повідомляє інформаційний ресурс Прочерк.

Комітет пропонує голові Черкаської ОДА Ткаченку Ю.О. та міському голови міста Черкаси Бондаренку А.В. розглянути запропонований громадськістю план заходів на листопад 2018 року з метою гідного вшанування 85-х роковин Голодомору-геноциду, який складається з 7 пунктів:

1.Рекомендувати: в закладах освіти, культури з 19 по 24 листопада провести тижні пам`яті жертв Голодомору.

1.1.При вході до закладів організувати куточки пам`яті з використанням скорботних кольорів; послуговуватися композиціями з колосків, кетягів калини, перетягнутих траурною стрічкою, хліба, рушників та іншої традиційної народної вишиванки, фотокарток, документів.

1.2. Провести учнівські конференції в старших класах, тематичні уроки в 4-8-х класах на тему: «Репресивні засоби радянської модернізації в Україні 1929-1933 років та їхні трагічні наслідки для українського народу».

1.3. Міській владі залучити учнів до упорядкуванню місць пам`яті жертв Голодомору, участі у Дні пам`яті 24 листопада 2018 року.

2. Рекомендувати засобам масової інформації організувати тематичні передачі,

«круглі  столи», показ фільмів, присвячених річниці вшанування пам`яті.

3. Рекомендувати вищим навчальним закладам провести «круглі столи», конференції з  питань дослідження колективізації та її трагічних наслідків.

4. Міській та обласній владі організувати покладання квітів до пам`ятника жертв

Голодомору, жалобну ходу від Соборного парку до Соборної площі, проведення молитовного зібрання та запалювання свічки пам`яті на Соборній площі 24 листопада 2018 року.

5. Міській та обласній владі рекомендувати закладам та установам 23-24 листопада  вивісити національні прапори з траурної стрічкою.

6. Рекомендувати виробничим колективам, громадському транспорту 24 листопада 2018 року о 16-00 призупинити роботу на 5 хвилин для  вшанування пам`яті померлих.

7. Міській та обласній владі підготувати звернення до мешканців області з закликом взяти участь у заходах пам`яті та запалити свічку в оселях 24.11.2018 о 16-00.