Міжнародна акція «Запалімо свічку пам’яті!» в Кишиневі

14 Листопада 2018

13 листопада Посольство провело в Кишиневі акцію «Запалімо свічку пам’яті!», присвячену вшануванню жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, повідомляє прес-служба МЗС України.

У рамках акції було проведено поминальне богослужіння настоятелем Греко-католицької громади «Покрови Пресвятої Богородиці» УГКЦ в РМ отцем Романом Поправкою. Під час заходу було зачитано список з 85-ти дитячих імен, які серед мільйонів загиблих стали жертвами Геноциду.

Участь у акції взяли співробітники Посольства разом з членами їхніх сімей, представники української громади Молдови, молдовських ЗМІ та небайдужі мешканці м.Кишинів.

До присутніх звернувся Посол України в РМ І.Гнатишин, який привернув увагу до причин та наслідків штучного Голодомору-геноциду, спланованого і втіленого сталінським тоталітарним режимом для упокорення українців, наголосив на важливості розуміння молодим поколінням історичних етапів становлення державності та боротьби за незалежність України, закликав пам’ятати історію з метою недопущення подібної трагедії у майбутньому.

Пам’ять невинних жертв Голодомору в Україні було вшановано хвилиною мовчання.

1 вересня акція «Запали свічку пам’яті» розпочалась у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору».

За перебігом акції протягом 85-ти днів можна стежити на веб-сторінці “85-ті роковини Голодомору