Нижня палата парламенту Австралії ухвалила заяву до 85-річчя Голодомору

27 Лютого 2018

Палата представників федерального парламенту Австралії ухвалила заяву з нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні, повідомляє Укрінформ.

 

Прийняття декларації ініціював голова парламентської групи дружби Україна-Австралія Кріс Крюзер та член парламенту Стів Айрон.

 

У заяві, зокрема, зазначається, що австралійський парламент засуджує дії, спрямовані на руйнування національних, культурних, релігійних та демократичних прагнень українського народу, що були одним з найстрашніших актів геноциду в історії; засуджує подібні акти проявів расової, етнічної та релігійної ненависті протягом  XX століття; вшановує пам’ять про тих, хто загинув під час Голодомору та приєднується до австралійської української громади і міжнародного співтовариства в пам’ять про цю трагічну подію під гаслом “Україна пам’ятає – світ визнає”.

 

Депутати австралійського парламенту закликають пам’ятати та продовжувати вивчення цих трагічних сторінок в історії людства, щоб такі трагедії не повторилися у майбутньому.

 

“У результаті цих дій (Голодомор 1932-33 років в Україні — ред.) надзвичайно постраждав український народ. Кількість жертв була катастрофічною. За останніми оцінками, через політику радянського уряду загинуло 7,4 мільйона людей. Очевидці цього голоду намагалися розповісти свої історії світові. На жаль, це звірство ще більше ускладнилося систематичним приховуванням голоду Радянським Союзом”, – наголосив у своєму виступі Кріс Крюзер.

 

Нагадаємо, 2 жовтня 2017 року Президент Сенату (Верхня палата парламенту) Австралії Стівен Перрі під час офіційного візиту до України відвідав Меморіал жертв Голодомору.

 

В листопаді 2017 року Сенат ухвалив заяву про Голодомор 1932-1933 років в Україні, в якій засудив дії сталінського режиму.