Сенат Австралії ухвалив заяву до 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні

29 Листопада 2017

Верхня палата парламенту Австралії 29 листопада 2017 року ухвалила заяву про Голодомор 1932-1933 років в Україні. Про це повідомила сенаторка Катрина Білик на своїй сторінці у Facebook.

 

“Сьогодні моя заява з нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні знайшла схвалення Сенату”, – написала вона.

 

У заяві австралійський Сенат засудив дії сталінського режиму, спрямовані на знищення національних, культурних та релігійних прав українців, а також нагадав, що внаслідок свідомих дій цього режиму в 1932-33 роках майже 7 млн українців померли від голоду. 

 

Крім того, Сенат визнав важливість пам’ятати ці страшні події, щоб запобігти таким злочинам проти людства в майбутньому. Закликав вшанувати пам’ять тих, хто загинув під час Голодомору, а також засвідчити свою повагу і підтримку австралійським українцям, які пережили цю страшну трагедію і розповіли про неї. “Приєднатися до української спільноти Австралії та світової спільноти у вшануванні цих трагічних подій в рамках кампанії “Україна – пам’ятає, світ – визнає”, – йдеться у заяві.

 

Союз українських організацій Австралії та Посольство України в Австралії привітали ухвалення цієї заяви і подякували сенаторці Білик за порушення такого важливого для українців всього світу питання у стінах австралійського Сенату.