Омбудсмен: В Україні загинуло 78 дітей та понад 100 поранено

11 Березня 2022

Від початку російського вторгнення в Україну та станом на 10 годину 11 березня 2022 року загинуло 78 дітей та понад 100 отримали поранення. Про це повідомляє Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

При цьому встановити точні дані про кількість убитих та поранених жителів міст Маріуполя та Волновахи Донецької області, а також міста Ірпінь на Київщині наразі неможливо, наголошують в Офісі Уповноваженого.

Учора у Броварську лікарню зі Скибина Київської області звернувся батько з 15-річним сином, які у власному авто потрапили під обстріл російських бойовиків. У них осколкові поранення.

У Ніжині Чернігівської області через обстріл «Ураганами» пошкоджено 17-ту загальноосвітню школу, дитячий заклад освіти № 25 та амбулаторію сімейної медицини №6.

«Такі дії російських окупаційних військ є прямим порушенням Гаазької і Женевської конвенцій. Агресор продовжує зухвало порушувати основоположні права дітей – право на життя та охорону здоров’я, гарантовані кожній дитині у світі Конвенцією ООН про права дитини», – наголошує Омбудсмен Людмила Денісова.

Уповноважений закликає міжнародну спільноту та міжнародні правозахисні організації сприяти припиненню військового нападу Російської Федерації.

Наполягаємо, країни НАТО – закрийте небо!

Фото – фейсбук-сторінка фотографа Дмитра Муравського.