Проєкт «Марія» про Голодомор презентують в США

3 Березня 2020

Канадська художниця українського походження Леся Марущак представить 4 березня в США свій проєкт «Марія» про Голодомор 1932–33 рр. в Україні.

Про це повідомив Світовий конґрес українців (СКУ) у Facebook.

«”Марія”, мобільний меморіальний простір, який увічнює пам’ять про Голодомор — геноцид українського народу, відкриється 4 березня в центрі образотворчого мистецтва Turchin Center у місті Бун, Північна Кароліна. Інсталяція, створена канадською художницею Лесею Марущак, надихається історією людини, яка пережила Голодомор і наразі мешкає в Канаді, та включає скульптуру, фільм, книги та ілюстрації. Приєднуйтесь до Лесі 4 березня», — йдеться у дописі.

«Марія» — це візуальний проект, присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932-33 рр. У центрі уваги — портрет юної дівчини Марії, якій вдалося вижити і перебратися в Канаду, у той час як мільйони людей загинули. Окрім книги, у проекті представлені також виставка зображень та інсталяцій, фільм і серія лекцій.

Нагадаємо, проєкт «Марія» був представлений в Парижі у рамках престижної фотовиставки Objectif FEMMES у жовтні 2019 року.