Російські варвари пограбували музей на Запоріжжі

13 Березня 2022

У місті Василівка Запорізької області російські окупанти пограбували історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова». Про це у фейсбук-групі заповідника повідомила директорка музею Анна Головко.

«Терміново!!! Тільки що окупантами було пограбовано Музей-заповідник «Садиба Попова»!!! Винесено все, що можна було взяти в руки і сумки! Оргтехніку розбито і розтоптано ногами!!! Виламано всі двері, побито вікна!!! Знищено все що трапилося на шляху!!!», – у відчаї повідомила музейниця.

Прикметно, що незадовго до цього заповідник було обстріляно. Руйнувань зазнали деякі з будівель, подекуди вибито шибки. «Російські варвари знищують культурні цінності!!! Садиба Попова сьогодні!!!», — написав у фейсбуці 7 березня директор Департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної військової адміністрації Владислав Мороко і додав фото понівечених будівель.

Понівечені будівлі заповідника. 

Водночас 12 березня в ефірі програми «Сьогодні. Головне» на телеканалі «Суспільне Запоріжжя» Владислав Мороко розповів, що найцінніші експонати зі всіх музеїв області встигли евакуювати. «Ми напередодні можливого вторгнення провели роботу по всіх закладах. Всі експонати були законсервовані, переміщені в місця, де вони можуть бути збережені, — наголосив він. — Все що є цінного в музеях, галереях, за чотири дні бойових дій евакуювали».

Довідка

Садиба Попова — пам’ятка архітектури другої половини XIX століття, палацово-парковий ансамбль у Запорізькій області, нині Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова». Збереглася частково, у збереженій частині — музейна експозиція.

Фото – фейсбук-сторінка заповідника.