Слухання в Суді ООН: «Це питання життя чи смерті українського народу»

7 Березня 2022

У Палаці миру в Гаазі, де розташована штаб-квартира Міжнародного Суду ООН, 7 березня розпочалися усні слухання у справі України проти Росії. Представники РФ на засідання не з’явилися.

Пропонуємо вашій увазі виступ Оксани Золотарьової, співагента України в Суді ООН.

Фото – rubryka.com.

«Україна пережила вже 11 днів жорстокого вторгнення Росії.

Багато хто казав, що ми не можемо так довго протистояти російській агресії. Та вони недооцінили народ України. Вони недооцінювали наш дух, нашу єдність, нашу відданість. Те, наскільки мужньо українські герої захищають Україну. І ми будемо її захищати, доки агресор не піде.

Україну підтримує цивілізований світ.

Ми вдячні за кожен вчинок і зусилля для підтримки України. Але нам потрібна допомога. Нам потрібно більше допомоги від союзників. Потрібна допомога від усіх установ світу, в тому числі від цього суду. Ви маєте право діяти.

Росія сфабрикувала звинувачення в геноциді, щоби виправдати те, що не підлягає виправданню. Її жахлива брехня стала приводом для її незаконного нападу на Україну.

Росія цинічно перекрутила злочин геноциду, намагаючись виправдати свою злочинну агресію, а зараз, нібито «запобігаючи та караючи» за злочин геноциду, Росія здійснює воєнні злочини та злочини проти людяності.

Україна постала перед Міжнародним судом ООН задля термінового захисту для кожного, хто живе в Україні.

Немає жодних сумнівів у коректності нашого позову. Звіти місій ООН та інших нейтральних спостерігачів підтверджують, що звинувачення Росії в геноциді на адресу України є абсурдними. Україна мала право не зазнавати незаконного вторгнення на підставі зловживання Росією Конвенцією про геноцид.

Рішення Суду є невідкладним. Суд може і повинен ухвалити рішення про заходи, які просить Україна.

На цьому я могла би підвести риску, але маю нагадати Суду, що на кону – людські життя.

Російська Федерація продовжує наступ на наші міста та села, на наших людей. Моє рідне місто Харків у руїнах через обстріли Росії. Руйнуються церкви, руйнуються лікарні, руйнуються університети, руйнується цивільна інфраструктура. Жодне з цих місць не може розглядатися як військові об’єкти, як «законна» ціль воєнних дій.

Світ бачить, як Росія вбиває мирних жителів. Ми не знаємо, скільки українців Росія вже вбила за останні 11 днів. Можемо лише здогадуватися, скільки ще буде вбитих у найближчі 11 днів, якщо ця безглузда агресія не припиниться.

За цих надзвичайних обставин Україна просить Суд ухвалити такі тимчасові заходи:

А) Російська Федерація негайно призупиняє розпочаті 24 лютого 2022 року воєнні дії, заявленою метою яких є “запобігання і покарання” нібито геноциду в Луганській та Донецькій областях України.

Б) Російська Федерація негайно забезпечує, щоби будь-які військові або нерегулярні збройні формування, якими вона керує або підтримує, а також будь-які організації та особи не сприяли військовим операціям, метою яких декларується “запобігання” чи “покарання” за нібито вчинення Україною геноциду.

В) Російська Федерація утримується від будь-яких дій, що ускладнюють цей спір.

Г) Російська Федерація звітує Суду про виконання цього наказу.

Завершуючи, я хотіла би послатися на слова Генсекретаря ООН Антоніу Гутерріша. Після схвалення резолюції Генасамблеї щодо агресії Росії той сказав: «Людям в Україні вкрай потрібен мир. І люди по всьому світу цього вимагають».

Це питання життя чи смерті українського народу. Тому я з повагою закликаю Суд якнайшвидше видати ваш наказ. Ми у ваших руках».

Переклад – «Європейської правди».