У Чехії відкриється виставка про Голодомор в Україні

12 Жовтня 2022

У середу, 12 жовтня, в Празі розпочне роботу виставка, присвячена 90-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні. Вона  відкриється в приміщенні Слов’янської бібліотеки о 18.00 годині за місцевим часом.

Як ідеться на  фейсбук-сторінці закладу, експозиція розповідатиме про найважливіші моменти голоду, який штучно створив радянський уряд у 1932 році з політичних та економічних причин.

Хоча голод торкнувся багатьох територій Радянського Союзу, в Україні він став справжнім геноцидом та забрав життя мільйонів людей, зазначається в дописі. «Його метою було повне придушення української національної свідомості», – йдеться на сторінці організаторів.

На виставці буде представлено фотознімки того періоду а також відповідні видання з фонду Слов’янської бібліотеки. Мова виставкового проєкту – чеська та українська.