У Єревані відбулася конференція, присвячена Голодомору-геноциду

29 Листопада 2019

В кінці листопада у столиці Вірменії відбулася конференція «Голодомор 1932–1933 років в Україні – геноцид українського народу», – повідомляє пресслужба Посольства України в Республіці Вірменія.

«У рамках заходів з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні Федерацією українців Вірменії “Україна” спільно з Посольством України в Республіці Вірменія було проведено конференцію на тему “Голодомор 1932–1933 років в Україні – геноцид українського народу», – йдеться у повідомленні.

Участь у заході взяли Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Вірменія Денис Автономов, співробітники Посольства України в Республіці Вірменія та члени їхніх родин, акредитовані у Вірменії іноземні дипломати, голова Федерації українців Вірменії «Україна» Анна Арутюнян і представники української громади Вірменії, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Вірменія Олександр Божко (1996–2001, 2005–2010), директорка школи № 42 ім. Т. Г. Шевченка м. Єреван Елеонора Туманян, представники окремих політичних сил та експертного середовища Вірменії.

На початку конференції учасники вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні хвилиною мовчання.

Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Вірменія Денис Автономов у своїй промові торкнувся основних причин Голодомору в Україні, наголосивши на цілеспрямованих заходах злочинного комуністичного режиму із знищення українського народу.

Своєю чергою, голова Федерації українців Вірменії «Україна» Анна Арутюнян поінформувала присутніх про практичні методи  провадження Голодомору радянською владою, а також про втрати українського народу за його підсумками.

Лідер Об’єднання «Національне самовизначення», дисидент Паруйр Айрікян поділився спогадами про спілкування з В’ячеславом Чорноволом та Левком Лук’яненком, іншими  українськими дисидентами  під час перебування в таборах за часів радянської влади, підкресливши важливість їхніх досліджень Голодомору.

Голова Європейської партії Вірменії та відомий вірменський режисер Тігран Хзмалян у своїй доповіді торкнувся сучасних форм геноциду – політичного, релігійного, культурного, які реалізуються з метою знищення окремих націй в умовах сьогодення.

Провідний експерт Вірменського інституту міжнародних проблем та безпеки Рубен  Меграбян наголосив на факторі визнання Голодомору в Україні геноцидом українського народу в контексті національної безпеки  держави.