У Харкові російські загарбники обстріляли бібліотеку імені Короленка

14 Березня 2022

Відома Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка зазнала ушкоджень під час обстрілу російськими військами.

Про це повідомляє  «Суспільне».

«У будівлі Харківської наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка потрощені вікна, пошкоджень зазнали два книгосховища, головний корпус та рояль, на якому грав композитор Сергій Рахманінов», – йдеться у повідомленні.

За словами директорки Наталії Петренко, без вікон бібліотечний фонд зазнає ушкоджень.

Пошкоджені вікна в книгозбірні продовжують забивати підручними засобами, аби в приміщенні «не гуляв вітер», аби не потрапляли всередину дощ і сніг.

За попередньою інформацією, на відновлення будівлі знадобиться майже чотири мільйони гривень.

Довідка

Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка — найбільша бібліотека Харкова та України, друга за книгофондом після Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського бібліотечна установа України. Її було створено в 1830  році. Це також одна з найбільших бібліотек Європи. Обсяг фондів закладу становить понад 7 млн примірників книжок і документів різними мовами. В рамках проєкту «Боротьба за свідомість» Музей Голодомору також передавав до книгозбірні свої видання.