У Харкові відкриють музей Голодомору

8 Листопада 2018

В День пам’яті жертв Голодомору в Харкові відкриють музей жертв Голодомору та презентують другий том Національної книги пам’яті жертв Голодомору по Харківській області.

Про це повідомляє прес-служба Харківської ОДА.

Відкриття музею жертв Голодомору та презентація другого обласного тому Книги пам’яті  приурочено 85-м роковинам Голодомору-геноциду.

 «Дякуємо голові області за можливість висвітлення важливого для нашого народу питання. Харківщина стала єдиною в Україні областю, де вийшло друге видання книги до цієї дати, – сказав редактор сектору редакції книги «Реабілітовані історією» Ігор Шуйський. – У першому розділі книги вказані імена 34409 жертв Голодомору з 11 районів Харківської області. У другому – опубліковано документи, а в третьому – ілюстрації. Відзначу, що значна частина жертв, які в ті роки загинули від голоду, – це діти. У перспективі розраховуємо підготувати до публікації третю книгу».

У день роковин після покладання квітів на Меморіалі жертвам Голодомору планують відкрити музей.

«Музей знаходиться поруч з пам’ятником, – зауважив начальник Управління культури і туризму ХОДА Олег Яцина – Тут буде презентовано речі жертв та документи, які ми збирали по всій області».

За інформацією заступника директора Департаменту масових комунікацій ХОДА Ігоря Ісаєнка, згідно з планом заходів у місті також передбачено проведення громадської ходи від майдану Конституції до Молодіжного парку та Всеукраїнської акції «Запали свічку».