У Маріуполі окупанти спалили всі книжки з бібліотеки храму Петра Могили

27 Червня 2022

В окупованому Маріуполі російські загарбники знищили унікальну бібліотеку, що розташовувалась у храмі Петра Могили Православної церкви України.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

«У храмі Петра Могили за наводкою та сприянням попів РПЦ була вилучена та спалена на подвір’ї вся велика бібліотека, зібрана волонтерами та благодійниками», – зазначив Андрющенко.

За його словами, бібліотека містила декілька унікальних примірників україномовних видань, які тепер втрачені назавжди.

Маріупольська церква Петра Могили та Успіння святої Богородиці (нижній та верхній храм) була внесена у Книгу рекордів України як храм із найбільшим ручним петриківським розписом, який виконала львівська майстриня Ольга Черьомушкіна.

У Маріуполі храм був відомий також як благодійний центр та осередок української культури. Тут діяли благодійна їдальня, Школа бандури та українського живопису ім. Василя Сліпака, а також Бібліотека ім. Василя Стуса, що налічувала близько 2000 примірників книжок українською мовою.

За даними Петра Андрющенка, після окупації Маріуполя росіяни вирішують питання щодо знесення українського храму або переформатування його «за канонами РПЦ».

Фото – Андрющенко Time і mistomariupol.com.ua.