У парламенті Чехії провели семінар про злочини комунізму

24 Лютого 2019

22 лютого 2019 року у стінах Сенату, верхньої палати Чеського парламенту, відбувся семінар для студентів, старшокласників та громадськості про злочини комунізму. Більша частина доповідей та дискусії стосувалася Голодомору в Україні 1932-33 років як одного з найбільших злочинів комунізму в Європі, повідомляє Радіо Свобода.

Історик з Інституту дослідження тоталітарних режимів Давід Свобода розповів молодій аудиторії про те, як українське суспільство стало жертвою сталінських амбіцій світового панування і про те, який слід залишає ця трагедія і в сьогоднішніх подіях в Україні.

У дискусії взяв участь євродепутат Яромир Щтєтіна, член комітету закордонних справ Євросоюзу, який розповів про те, як складно чинити опір російській пропаганді в Європі і пояснювати, що Україна зараз «воює проти російської агресії не лише за себе, але і за нас, за цілу Європу».

«Ми усвідомили, як мало знає молоде покоління про події 20 століття, не лише про те, яким було життя при комунізмі, але і те, як цей режим прийшов до влади, які події цьому сприяли. Молоді люди мають розуміти, що ці події можуть повторитися, якщо їх критично не осмислити», – сказав в коментарі для Радіо Свобода член комітету Сенату з питань закордонних справ, оборони та безпеки, від партії «TOP 09» Томаш Чернін.

Нагадаємо, під час офіційного візиту Міністра закордонних справ Чехії Томаша Петршічека до Києва він разом з Павлом Клімкіним вшанував жертв Голодомору.