У Парижі вшанували жертв Голодомору 1932-1933 років

19 Листопада 2021

У столиці Франції 14 листопада відбулися заходи, присвячені 89-м роковинам Голодомору в Україні.

День вшанування пам’яті невинних жертв, знищених штучним голодом в часи сталінського режиму, розпочався церемонією покладання квітів до Могили невідомого солдата під Тріумфальною аркою та продовжився Архиєрейською Божественною літургією в одній iз найвідоміших церков Парижа – Сен-Сюльпіс, повідомляє сайт УГКЦ.

У дійстві взяли участь: Надзвичайний і Повноважний посол України у Франції пан Вадим Омельченко, владика Гліб Лончина та представники близько двадцяти асоціацій та організацій українців у Франції.

Незмінно під Тріумфальною аркою прозвучали Гімни України та Франції у виконанні паризького хору Святого Володимира Великого.

Під час Архиєрейської Божественної літургії в базиліці Сан Сюльпіс було зачитано уривки за спогадів тих, хто пережив геноцид.

«У роки Голодомору була велика крадіжка, – розповідає Хтодора Олексіївна, ходили попід хатами так звані «активісти» і відбирали хліб, зерно, що люди ховали, і гроші. Зерно ховали в казани, а казани потім ставили в піч, але «активісти» і те знаходили та відбирали. Багато людей закопували зерно під землю, проте навіть ті схованки розкривалися, адже ті самі «активісти» ходили з ковіньками і штрикали ними в землю, шукаючи і відбираючи всі збереження і запаси у людей».

Після Літургії також було відслужено панахиду за жертвами Голодомору за участю священника православної парафії Святого Симона.