У Римі вшанували жертв Голодомору-геноциду

29 Листопада 2021

У центрі Рима, на площі Республіки, 28 листопада відбувся мітинг-реквієм зі вшанування жертв Голодомору-геноциду українського народу. Як повідомляє Укрінформ, захід організував оргкомітет «Євромайдан Рим».

«Після спільного виконання державного гімну, парох Катедрального храму святих Сергія і Вакха, отець Тарас Taras Ostafiiv, у супроводі хористок парафіяльного хору відслужив панахиду за мільйонами невинно убієнних голодом. У короткому слові отець зауважив, що згадуючи молитовно жертв геноциду важливо не закликати до ненависті, а поширювати історичну правду про цей злочин», – повідомив у дописі на фейсбуці голова Християнського товариства українців в Італії, координатор оргкомітету та ведучий мітингу Олесь Городецький.

Опісля відома римська співачка Уляна Михайлівна Кінаш виконала пісню «Свіча» на музику «Мелодії» М. Скорика, слова Б. Стельмаха. Під час звучання композиції всі присутні запалили свічки пам’яті за загиблими.

За словами Олеся Городецького, радник-посланник Посольства України в Італії Оксана Амджадін у своєму виступі наголосила на значних кроках, зроблених українськими вченими для встановлення фактів планування і проведення Голодомору сталінським режимом та зазначила, що українські суди винесли вироки організаторам геноциду. Розповідаючи про кількість загиблих дітей та про жахливий розпач матерів, українська дипломатка не змогла стримати сліз.

Олесь Городецький у своєму виступі зазначив, що потрібно поширювати правду про Голодомор не лише для вшанування жертв геноциду, а також для того, щоб подібні злочини більше ніколи не повторилися в майбутньому. Злочини комуністичного радянського режиму повинні бути засуджені «другим Нюрнбергом», а не оспівуватися як героїчні вчинки. Одним з наслідків відсутності міжнародного суду над комунізмом є путінізм і російська військова агресія проти України.

Також повідомляється, що в суботу та неділю панахиди за жертвами Голодомору були відслужені в українських церквах Риму.

Нагадаємо, восени 2020 українська спільнота у Римі звернулася до парламенту Італії з вимогою визнати актом геноциду штучний голод в Україні 1932–33 років та запровадити вивчення цієї теми у місцевих школах.