У Варшаві молилися за душі померлих під час Голодомору

29 Листопада 2021

Біля пам’ятника жертвам Голодомору у Варшаві 27 листопада вшанували пам’ять мільйонів українців, які в 1932-1933 роках загинули в результаті злочинних дій московського комуністичного режиму. Пам’ятник розташовано на Вольському православному цвинтарі польської столиці.

Як повідомляє Укрінформ з посиланням на Посольство України в Польщі, участь у вшануванні взяли українські дипломати, представники української громади Варшави, учні української суботньої школи.

Під час вшанування усі присутні помолилися за душі померлих, запалили свічки біля меморіалу жертвам Голодомору і поклали до монумента колоски скорботи.

Посол України у Польщі Андрій Дещиця зазначив, що нинішнє покоління українців повинно добре знати про ці трагічні сторінки української історії, аби зробити все, щоб це ніколи не повторилося.

Він зазначив, що українці зараз борються з агресором, який кількадесят років тому намагався знищити українців та їхню ідентичність. За його словами, боротьба триває, а пам’ять про жертви повинна нагадувати на що здатна Росія.