В угорському місті Сегеді відкрили пам'ятник жертвам Голодомору в Україні

18 Листопада 2018

16 листопада 2018 року відбулося урочисте відкриття у м.Сегед пам’ятника жертвам Голодомору 1932-33 років в Україні. Захід приурочено до 85-х роковин Голодомору-геноциду, повідомляє прес-служба Посольства України в Угорщині.
Пам’ятник встановлений у центрі м. Сегед на Домській площі в парку центрального собору м. Сегед, на території, яка віднесена до світової культурної спадщини. Автором пам’ятного знаку є Богдан Корж (Ужгород). На пам’ятнику викарбовано: «До 85-х роковин Голодомору в Україні, організованого радянською владою у 1932-33 роках. Вічна пам’ять багатомільйонним невинним жертвам геноциду українського народу”.
Монумент був встановлений завдяки зусиллям Чонградського абатства, Сегед, Почесного Консульства України в м. Сегед, Самоврядування українців м. Сегед.
У рамках відкриття до присутніх звернулася Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп, яка висловила вдячність Угорщині, парламент якої серед перших у Європі визнав Голодомор актом геноциду українського народу. Від імені українського народу подякувала Почесному консулу України у м. Сегед А.Ровту, українській громаді в Угорщині, єпископу римо-католицької церкві області Сегед-Чонград за сприяння у відкритті пам’ятника. Посол закликала залишатися солідарними з Україною і в питанні відновлення територіальної цілісності та миру в Україні у протидії російській агресії.
До присутніх також звернувся Заступник міністра зовнішньої економіки і закордонних справ, Парламентських державний секретар Левенте Мадяр, який закликав пам’ятати про цю страшну трагедію не лише українського народу, щоб нічого подібного не могло повторитися в майбутньому. 
До гостей також звернулися Почесний консул України в м. Сегед А.Ровт та Голова самоврядування українців м. Сегед, Голова Товариства українців Сегеда Наталя Шайтош-Запоточная.
Пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932-33 років в Україні освятив єпископ Ласло Кішш-Ріго. Була проведена панахида за невинними жертвами Голодомору. 
Панахида завершився церемонією покладання спільного вінка, виготовленого із колосків, від усіх учасників заходу, а також хвилиною мовчання в пам’ять про невинних жертв Голодомору. У виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору прозвучав концерт-панахида.
У кінці урочистого відкриття пам’ятного знаку прозвучали гімни України та Угорщини.