В Угорщині презентували виставку про Голодомор

14 Листопада 2019

13 листопада в Сегеді (Угорщина) відкрилася виставка, яка у фотографіях та документах розповідає про Голодомор в Україні 1932–33 років, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Розпочався захід з уривку книги Олеся Волі «Завірюха», угорськомовний переклад якої був виданий цього року Товариством української культури Угорщини за фінансової підтримки МЗС України.

До учасників заходу звернулися Єпископ області Сегед-Чанад Ласло Кіш-Ріго, Заступник Державного секретаря МЗЕЗС Угорщини Андраш Барані, Почесний генеральний консул України в Сегеді Шандор Ровт та Голова Самоврядування українців Сегеда Наталія Шайтош-Запоточна.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп у своєму виступі нагадала, що цілеспрямований свідомий геноцид українського народу сталінським режимом був покаранням українців за небажання сприймати радянську владу. Посол нагадала, що жертвами Голодомору стали 10 млн. українців, а навесні 1933 року щохвилини гинуло 17, щогодини 1000 і щодня 25 тисяч наших співвітчизників. «Цей злочин проти українського народу став можливим, бо міжнародне співтовариство мовчало. Метою нинішньої російської агресії теж є прагнення позбавити українців їх самостійного майбутнього, повернувши знову під контроль Москви. Але зараз ми маємо міжнародну підтримку, щоб відновити нашу територіальну цілісність і мир, відстоявши право на вибір шляху розвитку своєї держави», – заявила Любов Непоп. Також вона подякувала Угорщині за визнання у 2003 році Голодомору геноцидом українського народу та за підтримку санкційного тиску ЄС на РФ за агресію проти України. Посол також нагадала, що минулого року тут, у Сегеді, було відкрито пам’ятник жертвам Голодомору.

Церемонія відкриття виставки супроводжувалася концертом-реквіємом у виконанні Вікторії Колосової.

Після запалення Свічки пам’яті Єпископ області Сегед-Чанад Ласло Кіш-Ріго провів Панахиду за жертвами Голодомору.

Виставка буде демонструватися протягом наступних двох тижнів у купольному залі Сегедського кафедрального собору.