Володимир Сергійчук у Вінніпезі виступив з лекцією про Голодомор

12 Жовтня 2018

10 жовтня 2018 року, в Українському Культурному Осередку міста Вінніпег (провінція Вінніпег, Канада) український історик Володимир Сергійчук прочитав лекцію: “Кількість жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років: архівні документи й політичні версії”.

Про це повідомляє ресурс Ukrainian People.

Автор статті наводить слова доктора Сергійчука: “Вже й тепер маємо можливість одержати дуже близькі до реальних оцінки втрат від Голодомору в 1932 – 1933 роках, які й досі документально не встановлені… Сьогодні можна стверджувати про мінімальну цифру втрат у 7 мільйонів і продовжувати копітку працю щодо виявлення, насамперед в українських архівах, первинних матеріалів, які допоможуть встановити найбільш близьку до реальної цифру.”

Також, доповідач зупинився на причинах, через які до цього часу неможливо встановити точну кількість жертв Голодомору-геноциду:

–  не аналізується такий специфічний міграційний потік у 1932 – 1933 роках, коли тисячі голодних українських селян намагалися через поліські болота, Збруч і Дністер дістатися до Польщі й Румунії;

– не виявлено жодного обліку українських селян, які померли від голоду на території Росії чи Білорусі;

– за чверть століття не досліджено фактично жодного масового поховання жертв геноциду, які померли від голоду та інших невідомих обставин, коли вирушали в пошуки харчових продуктів ( ходаки по  хліб); їхні трупи скидали в загальні ями без належних реєстрацій біля залізничних станцій та багато інших факторів.

Нагадаємо, Національний музей “Меморіал жертв Голодомору” відкрив виставку “Голодомор-геноцид мовою чисел”, яка присвячена питанню демографічної оцінки кількості жертв Голодомору. Виставка працює щодня згідно з графіком роботи музею.