Серія публікацій до Дня Української Державності

2 Серпня 2022

28 липня ми вперше відзначили День Української Державності. Сьогодні, коли росія веде війну на знищення нашої незалежності та суверенності, це свято набуває особливого значення.

Голодомор став безпосереднім наслідком втрати українцями своєї державності. У ході Визвольних змагань 1917–1918 років наш народ виборов незалежність, але згодом випустив її зі своїх рук. Українська державність новітнього часу, початки якої було покладено у листопаді 1917 року, проіснувала лише три роки. Унаслідок поразки українських армій у боротьбі з переважаючими силами ворога, наші землі поділили чотири сусідні держави. Найбільшу частину України окупувала більшовицька росія. Для того, аби досягнути перемоги над українцями, Кремль вдався до обману – створив квазіукраїнський політичний режим, який називав себе національним, але насправді повністю залежав від Москви. З формального погляду проголошена російськими більшовиками Українська Соціалістична Радянська Республіка мала право на окремий від росії державний розвиток. У радянській конституції 1924 року за українцями як суб’єктом державотворчого самовизначення навіть закріплено право на вихід із Радянського Союзу. Однак такий сценарій розвитку подій став справжнім страшним сном для більшовицьких очільників. Щоб раз і назавжди убезпечитися від можливості виникнення незалежної української держави, у 1932–1933 роках Москва організувала Голодомор, метою якого було знищення українців як національної цілісності.

Команда Музею Голодомору підготувала серію публікацій на сторінках Музею в соціальних мережах та на офіційному веб-сайті приурочених до Дня Української Державності. Вони розповідають про ті помилки та прорахунки, яких припустилися українці на початку минулого століття, і які призвели до втрати своєї державності, а згодом – до Голодомору 1932–1933 років.

Переглянути публікації можна тут:

Наші сумні суперечки є радістю для наших ворогів

Першими зрадники продають самих себе

Неможливо домовитися з тим, хто хоче твоєї смерті

Сильна армія – запорука цілісності та незалежності держави  

Ворог не знає пощади 

Ілюстрація @olgazernoo.