Голод в Україні.Скорбота

11 Січня 2017

Полотно «Голод в Україні. Скорбота» створено у 1972 році видатним українським художником Охрімом Кравченком, що був одним з останніх представників течії «українського монументалізму».
Про картину знало обмежене коло людей, переважно друзі, які приходили до Охріма Кравченка у його помешкання у Львові. Картина була задумана художником як ікона Богородиці. В образі жінки-Богородиці зображено Україну у чорному вбранні, підв’язану білим рушником із червоно-чорною вишивкою, а тлом є численні фрагменти трагедії, яку пережили люди у роки Голодомору.
Мистецтвознавець Ярослав Кравченко, син художника, говорить, що батько за життя розповідав йому про цю трагедію. Адже Охрім Кравченко був родом із Київщини і його родина пережила голод.
«Коли тато малював картину, мені було 16 років і я вже добре усвідомлював цю трагедію. Батько служив в УНР у Симона Петлюри і коли у 1933 році повернувся із заслання, то застав наслідки Голодомору. Його тато помер, два брати вижили. Картина завжди у нас була у хаті в кутку, прикрита для стороннього ока. Батько показував роботу лише друзям і однодумцям», – каже Ярослав Кравченко.