“Голод як зброя для знищення українців”: публічні лекції Музею Голодомору

30 Вересня 2022

UPD: 7 жовтня лекція розпочнеться на годину пізніше – о 15:00. Перепрошуємо за незручності й чекаємо на вас у Музеї.

«Найкращі в світі українські чорноземи – це і вічне

благословення України, і її вічне прокляття», –

Дмитро Дорошенко, український політичний діяч та історик

Вся історія людства  зосереджена довкола розв’язання головного питання – виживання і, відповідно, контролю над ресурсами, перш за все, харчовими. Саме їжа забезпечує життєздатність певної людської спільноти, її посилення та виживання. Паралельно з цим позбавлення таких ресурсів дає завойовникам страшну, абсолютну зброю для війни й опанування території та людей, що її населяють.

За родючі українські терени завжди йшла війна, бо сусіди не мали ні таких ресурсів, ні такого ландшафту, ні такого підсоння. Українцям постійно доводилося зі зброєю в руках захищати свою культуру, свій штиб життя, свої плодючі ґрунти.

Одним із найтрагічніших етапів  такої боротьби став Голодомор 1932-1933 років, коли комуністичний тоталітарний режим, прагнучи знищити спротив “червоній окупації”, заморив голодом мільйони українців. Продовження  політики “шантажу голодом” ми спостерігаємо сьогодні: російська армія краде збіжжя, сільськогосподарську техніку, навмисно спалює поля з урожаєм. Таким чином РФ намагається шантажувати голодом не лише Україну, а й країни, що залежать від українських харчів. Усі ці відчайдушні кроки – намагання Росії завдати якомога більше збитків українській економіці, вчергове спробувати упокорити українців можливим голодом.

Власне, про те як і з якою метою протягом сторіччя Москва використовує голод як зброю для знищення українців розповість 7, 13 і 20 жовтня у публічних авторських лекціях доктор історичних наук, професор, науковець Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду Дмитро Білий.

Початок лекцій о 14:00 в Залі Пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду (м. Київ, вул. Лаврська, 3). Заходи відбуваються у межах інформаційно-виставкового проєкту “ЧОМУ РОСІЯ КРАДЕ ЗЕРНО?(Не)нова історія злочину”.

Під час заходу відвідувачі зможуть ознайомитися із виставкою “ЧОМУ РОСІЯ КРАДЕ ЗЕРНО?(Не)нова історія злочину” та обговорити її із лектором.

Вхід на лекції безплатний.

За додатковою інформацією звертайтеся до комунікаційниці Музею Ольги Юрчук: +38 (099) 760 97 26 ,
або ж на пошту Музею [email protected]