1 рік тому створили Музею спротиву Голодомору у Дніпрі

19 Лютого 2021

19 лютого 2021 року першу річницю від дати свого створення відзначає Комунальний заклад «Музей спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради – за створення музею депутати міськради проголосували на сесії 19 лютого 2020 року.

Директоркою Музей спротиву Голодомору у Дніпрі є Лілія Богачева, член правління громадської ради при Дніпровській міській раді та ініціаторка створення музею.

Протягом року Музей спротиву Голодомору у Дніпрі спільно із Національним музеєм Голодомору-геноциду та Інститутом дослідження Голодомору підготували виставку рідкісних архівних документів «Павлоградське селянське повстання та селянські «волинки» в селах» про виступи проти колективізації в краї 1930 року, презентовану в Історичному музеї ім. Яворницького, та документальну виставку «Геть радянську владу!», що розкриває історію опору селян насильницькій колективізації на Дніпропетровщині у 1930 р., представлену в будівлі Криворізького державного педагогічного університету.

19 лютого 2021 року організації презентують матеріали до книги, упорядкованої начальником науково-дослідного відділу Музею спротиву Голодомору д.і.н. Наталією Романець «Голодомор-геноцид 1932-1933 рр. у Дніпропетровській області: масштаби, наслідки».

Національний музей Голодомору-геноциду висловлює подяку Лілії Богачевій та колективу Музею спротиву Голодомору за співпрацю.

Нагадаємо, навесні 2019 року Лілія Богачева ініціювала звернення до керівництва Дніпропетровської області щодо необхідності створення Музею пам’яті жертв Голодомору. 7 травня 2019 року цю ініціативу  підтримали Загальні збори Громадської ради при Дніпровській міській раді, а 13 листопада 2019 р. на круглому столі «Голодомор: питання формування національної пам’яті серед населення Дніпропетровської області», ініційованому Національним музеєм Голодомору-геноциду та Інститутом дослідження Голодомору,  відбулося обговорення концепції експозиції та подальших кроків у процесі створення окремого тематичного музею пам’яті жертв Голодомору на території Дніпропетровської області.