Акція «Запалимо свічку пам’яті!» у Вашингтоні

5 Жовтня 2018

Посольство України в США, Крайовий комітет США за визнання Голодомору геноцидом та українці Великого Вашингтону приєдналася до міжнародної акції «Запалімо свічку пам’яті!», приуроченої до 85-их роковин Голодомору-геноциду в Україні, повідомляє прес-служба Посольства України в США.

«Захід розпочався спільною молитвою священників українських церков за Україну, після чого Посол України в США Валерій Чалий з дружиною Людмилою Мазукою, Заступник помічника Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Джордж Кент з дружиною Велідою Кент, Голова Крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків, архітектор Лариса Курилас та священики українських церков США поклали до Меморіалу жертвам Голодомору-геноциду символічні снопки пшениці», – йдеться в повідомленні.

Валерій Чалий від імені Президента України Петра Порошенка привітав американських українців з одностайним рішенням Сенату США щодо ухвалення двопартійної резолюції, в якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу та подякував співголовам Українського сенатського кокусу Роберту Портману та Річарду Дурбіну за їхню провідну роль у в ухваленні цього історичного документа.

З вітальним словом до присутніх також звернулися  Заступник помічника Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Джордж Кент та Голова Крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків.

Представник громадської організації «Американсько-українські активісти», волонтер Ілона Доерфлер зачитала імена 85-ти дітей з Старобільського та Троїцького районів Луганської області, які загинули під час Голодомору-геноциду 1932-33 років в Україні.

Захід завершився композицією «Свіча» у виконанні Українського хору «Спів життя».

Разом з Посольством України в США церемонії в рамках  міжнародної акції «Запалімо свічу пам’яті!» сьогодні проводять українські громади міст Філадельфія (Пенсильванія), Пасейк (Нью Джерсі), Віппані (Нью Джерсі), Бостон (Массачусетс), Саут Баунд Брукс (Консисторія Української православної церкви США). 2-3 жовтня церемонії пройшли за участі українців мм. Гартфорд (Коннектикут), Олбані (Нью-Йорк), Керхонксон  (Нью-Йорк), Сіракузи (Нью-Йорк), Йонкрес (Нью-Йорк), Майамі (Флорида) та Сієтл (Вашингтон).