Парламентарів Люксембургу закликали визнати Голодомор геноцидом

15 Грудня 2022

Біля парламенту Люксембургу, у вівторок, 13 грудня, представники української діаспори влаштували інформаційну акцію, у рамках якої було передано звернення до парламенту країни з закликом визнати Голодомор актом геноциду українського народу та визнати росію державою терористом за її нинішні дії в Україні. Про це повідомила у фейсбуці спільнота LUkraine asbl. Також під час акції показали виставку «Непокараний геноцид українців повторюється», підготовану Музеєм Голодомору.

Аби привернути увагу парламентарів, представники української діаспори розгорнули намет, в якому депутати та всі охочі могли скуштувати страви Голодомору 1932—1933 років в Україні. Депутати з цікавістю підходили до намету й куштували страви, які були змушені їсти українців в 1932-1933 роках, щоб вижити. Активісти пропонували їм затеруху (спечені з борошна та перемеленої кори дерев коржики), палянички (випечені подрібнені картопляні відходи із залишками зерна), суп із бур’яну та картопляного лушпиння.

«Ми організували акцію про Голодомор із дегустацією страв, які українці могли собі дозволити їсти протягом 1932—1933 років перед Залою депутатів, щоб пояснити депутатам Люксембургу, що російські терористичні дії проти українців почалися давно і геноцид триває вже багато років, сподіваюся, це допоможе прийняти рішення про визнання Росії терористичною державою, як це вже зробили інші країни Євросоюзу», — йдеться в дописі.

«Час називати речі своїми іменами… Голодомор — це геноцид українського народу, а Росія — держава-терорист!», — написала на своїй сторінці у соцмережі віцепрезидентка LUkraine asbl Інна Яременко (Inna Yaremenko).

«Ми надто довго терпіли Росію, а зараз як наслідок маємо повномасштабну війну. Разом ми маємо припинити терористичні дії раз і назавжди, щоб не допустити їх повторення знову і знову та поширення на Європу», — наголошують у спільноті LUkraine asbl.

Нагадаємо, 26 листопада в Люксембурзі відбулися пам’ятні заходи із вшанування жертв Голодомору-геноциду в Україні.

Фото – Tanya Popyk.