Президент Литви Гітанас Науседа відвідав Музей Голодомору

18 Березня 2021

18 березня 2021 року до Музею Голодомору завітав Гітанас Науседа, Президент Литовської Республіки. Разом з Першою леді Діаною Науседею вони оглянули експозицію музею та поклали декоративну композицію з колосків пшениці та калини до скульптури «Гірка пам’ять дитинства».

«Яким жахливим був комуністичний тоталітарний режим, скільки крові пролилося через його злочини», — зазначив Гітанас Науседа.

Президент Литви спільно з дружиною прослухали екскурсію та дізналися історію Голодомору, познайомилися з директоркою Музею Голодомору Олесею Стасюк. Музей Голодомору подарував англомовні видання про історію геноциду української нації для особистої бібліотеки гостей.

Нагадаємо, Литовська Республіка визнала Голодомор актом геноциду 24 листопада 2005 року:

«Сейм … визнає, що в 1932–1933 роках сталінський комуністичний режим здійснював свідомий, ретельно спланований геноцид українського народу».

А у 2020 році Музей Голодомору презентував аудіогід 33 мовами, серед яких, є і литовська.

Як повідомляє Офіс Президента, Президент Литви Гітанас Наусєда перебуватиме в Україні з офіційним візитом 18–19 березня 2021 року.