У Києві назвуть провулок на честь Гарета Джонса

19 Лютого 2019

У Шевченківському районі столиці назвуть провулок на честь британського журналіста Гарета Джонса, який розповів світові правду про Голодомор 1932-1933 років, повідомляє ресурс Рубрика.

Ініціатором такого рішення стали творча група фільму “Гарет Джонс” і Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Символічно, що провулок знаходиться неподалік від цього інституту і телевізійної вежі.

“Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: “У нас немає хліба. Ми помираємо!” “Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду“. Більшість офіційних осіб заперечують існування будь-якого голоду, але через кілька хвилин після одного такого заперечення в потязі, я насмілився кинути на підлогу шматок зчерствілого хліба. Наче куля селянин кинувся на підлогу та поглинув його. Те саме повторилось зі шкіркою апельсина. Навіть чиновники з транспорту та офіцери ОДПУ попередили мене про небезпеку подорожей селом вночі через велику кількість зневірених через голод людей”, – так описував журналіст побачене в Україні.

Нагадаємо, на Берлінському кінофестивалі відбулася прем’єра фільму про Гарета Джонса.