Заперечення Росією Голодомору 1932–1933 років як акту геноциду українського народу співмірне вчиненню цього злочину
У зовнішньополітичному відомстві до Міжнародного дня пам’яті жертв злочину геноциду заявили, що вшанування людської гідності жертв геноциду і запобігання цьому злочину, серед іншого, вимагає встановлення правди та відновлення історичної справедливості.
Українські дипломати зауважили, що, попри встановлені факти, неспростовні дані свідків, шокуючі документи й архівні матеріали, Російська Федерація продовжує заперечувати Голодомор 1932–1933 років як акт геноциду українців.
МЗС нагадало, що Росія у 2015 році включила статтю основоположника дослідження злочину геноциду Рафаеля Лемкіна «Радянський геноцид в Україні» до так званого переліку екстремістських матеріалів.
«Такі дії російської сторони є показовими, адже співмірним вчиненню злочину може бути лише його заперечення чи виправдання», — наголосили у зовнішньополітичному відомстві.
На переконання дипломатів, «те, що Україна продовжує потерпати від зовнішньої агресії та насильства, які були розв’язані Росією у 2014 році у поєднанні зі спробою анексії Криму, слугує підтвердженням, що відсутність визнання й засудження злочинів минулого, як і утвердження поваги до прав і свобод людини та громадянина, відкриває шлях до вчинення кричущих порушень універсальних норм і правил, в тому числі злочинів проти людяності».
9 грудня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та попередження цього злочину. Ця дата була обрана у зв’язку з тим, що 9 грудня 1948 року була ухвалена Конвенція про попередження злочину геноциду і покарання за нього. Мета дня — підвищення обізнаності світової громадськості про конвенцію, а також вшанування пам’яті жертв геноциду і недопущення подібних злочинів у майбутньому.