Команда Музею Голодомору презентувала звіт за 2019 рік

12 Лютого 2020

Національний музей Голодомору-геноциду є першим і єдиним державним музеєм, що присвячений висвітленню найбільшого злочину в історії України ХХ ст., геноциду українського народу ― Голодомору.

В річному звіті ми підсумували усі досягнення року. Зокрема, у 2019 році музей відвідали 179 002 людини, було проведено 809 екскурсій, інтерактивних уроків та майстер-класів.

Протягом року було представлено 7 виставкових проєктів, а 12 пересувних виставок експонувалися 70 разів і охопили 20 областей України.

Значними були успіхи у сфері освіти: лектори музею підготували 2 нових освітніх заняття, було започатковано проєкти «Літо в музеї», «Зимова школа “Голодомор: знати, щоб жити”», «Creative Lab».

Науковими звершеннями були початок роботи філіалу музею — Інституту дослідження Голодомору й проведення третьої щорічної Міжнародної конференції. Її тема — «Проблеми екзистенційного вибору під час Голодомору-геноциду».

Окрім всього вищесказаного, варто відзначити презентацію фільму «Я про них пам’ятатиму…», створеного спеціально для Зали пам’яті, проєкт «Аудіогід для кожного», в рамках якого передбачено переклад тексту екскурсії на 33 мови, а також проведені до Дня Пам‘яті заходи: перформативна вистава «Контра» від київського театру «Veritas» й музична програма «У пошуках зерна істини», яку підготував відомий дует «Сестри Тельнюк».

Більше про здобутки 2019 року читайте у річному звіті за посиланням.

Звіт 2019

Його цінність — у проєктах, що вплинули на суспільство, і людях, які дізналися, здивувалися, дослідили та отримали досвід.