Українці Бразилії вшанували жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років

1 Жовтня 2018

30 вересня 2018 року українська громада Бразилії приєдналася до міжнародної акції «Запалимо свічку пам’яті» для вшанування 85-х роковин Голодомору-Геноциду українського народу, повідомляє прес-служба Посольства України в Федеративній Республіці Бразилія.

«Акція була проведена в Українському Меморіалі міста Куритіба( штат Паранá) за участі Посла України в Бразилії Ростислава Троненка, керівництва українських церков та українських організацій, в присутності численних представників місцевої громади, насамперед молоді і дітей, а також друзів – представників бразильської громадськості», – йдеться в повідомленні
Екуменічна поминальна служба була проведена Представниками Української православної та Греко-католицької церков. Під час панахиди всі учасники запалили свічки у пам’ять жертв Голодомору, що загинули трагічною смертю внаслідок злочинної політики комуністичного сталінського режиму та його поплічників.
Для вшанування 85-х роковин Голодомору в Україні, діти – учні суботньої школи імені Лесі Українки та учасники фольклорного колективу «Полтава» зачитали імена 85 померлих дітей зі списків мільйонів загиблих, наданих Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» у Києві.
На завершення акції було відкрито виставку про «Голодомор», яка постійно експонуватиметься в Українському Меморіалі міста Куритіба.
Поминальні панахиди в рамках акції Світового Конгресу Українців відбулися також в бразильських містах Озаско і Сан Пауло.

Нагадаємо, 30 вересня до Акції долучилася й українська громада в Парагваю.

Також, 29 вересня Акція пройшла в Аргентині та Перу.

28 вересня Акція пройшла в ІраніНігеріїКувейті та Киргизькій Республіці.

27 вересня Свічку пам’яті запалили в столиці Японії.

26 вересня Акція пройшла на острові Маврикій.

25 вересня Свічку пам’яті запалили в Болгарії.

21-24 вересня Акція проходила в Канаді.

24 вересня Акція пройшла в Таджикистані.

20 вересня Акція пройшла в Катарі та Індії.

19 вересня Акція відбулась в Алжирі.

15 вересня до Акції долучилися українці Нової Зеландії та Сінгапуру.

14 вересня Акція пройшла в Об’єднаних Арабських Еміратах.

12 та 13 вересня Акція пройшла у Росії.

11 вересня естафету Акції «Запали свічку пам’яті» прийняв Узбекистан.

10 вересня Акція пройшла в Казахстані.

9 вересня Акція пройшла в Азербайджані.

8 вересня Акція пройшла у АвстраліїБілорусі та Сенегалі.

7 вересня Акція “Запали свічку пам’яті!” пройшла в Вірменії та Мозамбіку.

Також, до Акції долучилися й у Пекіні.

Українська громада в Йорданії вшанувала жертв Голодомору-геноциду.

2 вересня 2018 року Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті» пройшла в Туреччиніі.

1 вересня акція «Запали свічку пам’яті» розпочалась у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору».

За перебігом акції протягом 85-ти днів можна стежити на веб-сторінці “85-ті роковини Голодомору .